“Što nekome smetamo Milan, Jovica, Ljubiša, Želimir i ja” Pandurevićeva smatra da Petrović treba da bude NOSILAC LISTE

Istina je da je sastanak Koordinacionog odbora IJ 6 odložen i to sam ja predložila, jer gradonačelnik Bijeljine nije mogao doći zbog tragedije koja se, nažalost, desila.

Poručila je ovo Aleksandra Pandurević, član Predsjedništva SDS, reagujući na navode koji su se pojavili nakon odgođenog sastanka Koordinacionog odbora Izborne jedinice 6 u Bijeljini, a na kojem je trebalo da se razgovara o predlaganju kandidata za liste za Narodnu skupštinu RS i Predstavnički dom PS BiH.

– Ono što sam rekla jeste moje lično, a i većine prisutnih mišljenje, da bi bilo jako dobro da nosilac jedne liste bude Ljubiša Petrović, jer to nosi pet-šest hiljada glasova više za listu (na izborima 2022. razlika između Ljubiše i drugoplasiranog je bila 6.000), i da je zato važno da čujemo i njegovo mišljenje. Ljubiša Petrović, niti je imao, niti sam prenosila bilo kakve njegove poruke i ”ultimatume”, niti sam ih mogla prenijeti, jer je poslednja stvar do koje mu je juče bilo da se bavi listama. Jedino što sam rekla jeste ono što smo rekli i predsjedniku SDS Branku Blanuši kada je prije sedam dana posjetio GrO SDS Bijeljina, a to je da Bijeljina očekuje uvažavanje svojih rezultata, činjenice da nosi 50 odsto glasova regije i 12 odsto glasova čitave stranke, te da zaslužuje vodeće pozicije na listama – kaže Pandurevićeva.

Ona pita zašto se vodi kampanja protiv bijeljinskog SDS, koji je, kako kaže, posljednje prijevremene izbore dobio sam protiv svih.

– Zašto nekom smetamo Milan, Jovica, Ljubiša, Želimir i ja, odgovor nađite sami. Rušiti najjaču organizaciju stranke i čovjeka sa najviše ličnih glasova u stranci, našeg gradonačelnika Bijeljine Ljubišu Petrovića, nije ništa drugo do rušenje SDS i ugrožavanje pobjede Branka Blanuše – rekla je Pandurevićeva.

(srpskainfo.com)

PODJELITE

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *