Sigurna Srpska: Vrijeme je da Bijeljina počne da živi uz svoje rijeke

Iz Sigurne Srpske poručili su da Bijeljina ima ogroman, ali nedovoljno iskorišten potencijal kada je riječ o uređenju priobalja Save i Drine, ističući da je krajnje vrijeme da se grad okrene svojim rijekama.

„Imamo Savu. Imamo Drinu. A kao da nemamo ništa. Godinama slušamo priče o potencijalu Bijeljine, dok naše rijeke ostaju zapostavljene i neiskorištene“, navode iz Sigurne Srpske.

Kao primjer navode Banjaluku, gdje je obala Vrbasa postala mjesto okupljanja građana, rekreacije i odmora tokom cijele godine.

„Takvo nešto moguće je i u Bijeljini. Ne treba nam nemoguće, već vizija, volja i ljudi koji će konačno pokrenuti ovaj proces“, ističu.

Iz Sigurne Srpske smatraju da je neophodno urediti šetališta, biciklističke staze, sportske i rekreativne sadržaje, kao i prostore namijenjene porodicama i svim građanima.

„Rijeke nisu granica grada, već njegova najveća razvojna šansa. Vrijeme je da ih vratimo ljudima“, poručili su iz Sigurne Srpske.

(bndan.com)

PODJELITE

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *