Završen 19. likovni sabor – Načelnik Savić upriličio prijem za učesnike

Povodom završetka 19. likovnog sabora „Miladin Lukić – Majevica 2026“ načelnik opštine Lopare Rado Savić, sa saradnicima, je organizovao prijem za učesnike tradicionalnog likovnog okupljanja.

Načelnik Savić je rekao da je razgovor vođen o utiscima nakon završetka jednog od najznačajnijih kulturnih događaja na Majevici.

„Naprevljen je i dogovor za dvadeseti likovni sabor koji se održava naredne godine“, naveo je Savić.

On je izrazio zahvalnost slikarima, uručio im prigodne poklone i pozvao ih da učestvuju i na narednom jubilarnom saborovanju.

Navedena likovna manifestacija je počela 22. juna i okupila je 13 likovnih umjetnika iz Republike Srpske i Srbije.

(Bndan.com)

PODJELITE

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *