Sinoćna tribina ”Geostrateški pravac Srpske” u Bijeljini još jednom je pokazala koliko je važno da se o ključnim nacionalnim i političkim pitanjima razgovara argumentovano, odgovorno i sa jasnom vizijom budućnosti.
SNSD ostaje dosljedan politici očuvanja ustavne pozicije Republike Srpske, njenih institucija i prava da se o njenoj budućnosti odlučuje isključivo dogovorom legitimno izabranih predstavnika naroda, a ne nametnutim rješenjima.
Ponosni smo što je sinoć večeras bila mjesto razmjene ideja i ozbiljne rasprave o izazovima koji su pred nama. Istovremeno, uvjereni smo da su mir, politička stabilnost i jedinstvo našeg naroda najvažniji preduslovi za dalji razvoj i napredak Republike Srpske.
Samo čuvajući svoje institucije, njegujući slogu i vodeći odgovornu politiku možemo obezbijediti sigurnu i stabilnu budućnost za sve naše građane.
(bndan.com)