Nekorišteno vozilo vrtića “Čika Jova Zmaj” od sada na raspolaganju Crvenom krstu (foto)

Danas je u Bijeljini u Dječijem vrtiću „Čika Jova Zmaj“ Bijeljina, organizacionoj jedinici „Đurđevak“ organizovana završna aktivnost Crvenog krsta u Bijeljini realizovana u sklopu dobre saradnje Vrtića i Crvenog krsta. Tokom događaja održana je pokazna vježba pružanja prve pomoći za djecu predškolskog uzrasta, kao završna aktivnost edukativnog ciklusa koji je Crveni krst Bijeljina realizovao sa svim vrtićkim grupama. Kroz prethodna predavanja mališani su imali priliku da nauče osnove prve pomoći, a pokazna vježba predstavljaće priliku da pokažu koliko su znanja usvojili i kako se snalaze u simuliranim situacijama.

“Sa djecom koja pohađaju ovaj vrtić, radili smo obuku spasavanja, odnosno pružanja prve pomoći, odnosno značaja znanja prve pomoći u njihovim godinama, jer svako dijete u nekom momentu ostane samo kod kuće. Pa smo mi, prilagođeno njima i njihovom uzrastu, radili jednu obuku i razgovarali sa njima čime se bavi Crveni krst, što je to humanost, što znači pomoći drugaru… Izuzetno smo oduševljeni reakcijom djece i onom humanošću koja djeca posjeduju. Naš zadatak je da to njegujemo i da u nekim kasnijim godinama, kad budu malo stariji, da to ostane u njima i da budu naši članovi i naši volonteri”, rekao je sekretar GO Crvenog krsta Aleksandar Savić.

Kako kaže, ova dobra saradnja je nastavljena i vozilom koje je Vrtić donirao Crvenom krstu.

“Uprava Vrtića je odlučila da Crvenom krstu pokloni vozilo koje nisu koristili. Nisu mogli da odaberu bolji momenat, jer mi u ovom programu koji imamo, program kućne njege, briga o starim licima, imamo pet njegovatelja i samo dva vozila i ne možemo da postignemo sve na terenu. Sa druge strane, kao što ste već upućeni, finansijska situacija, što se tiče Crvenog krsta, je malo komplikovana i otežana. Imamo veliki dug od strane Gradske uprave prema nama, tako da nismo u mogućnosti kupiti bilo kakvo vozilo. Čak smo imali problema i pri registraciji, ali uspjeli smo prevazići sve te probleme”, istakao je Savić.

 Direktor Dječijeg vrtića, Slaviša Vujanović, istakao je dobru saradnju Vrtića sa Crvenim krstom, a u cilju sticanja znanja kod djece o pružanju pomoći u slučaju potrebe.

“Iz naše saradnje, uočili smo potrebu da pružimo podršku Crvenom krstu u svom radu. Jedno vozilo, koje nismo koristili u proteklom periodu, uz saglasnost osnivača, smo donirali Crvenom krstu, kako bi oni unaprijedili svoju uslugu pomoć u kući. Mislim da je ovo jedan način produbljivanja saradnje sa Crvenim krstom i, naravno, da ćemo tu saradnju pokušati da nastavimo i u novoj radnoj godini, a sve u korist naših mališana, naše djece koja borave u vrtiću”, naveo je Vujanović.

(bndan.com)

PODJELITE

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *