Dva treća mjesta za bijeljinski Feniks

Košarkaške sekcije bijeljinskog Feniksa do 13 i do 15 godina zauzele su treća mjesta prvog dana na “Turniru talenata” u Lionu.

Ekipe dobojskog Finda do 13 i 15 godina, te sastav Glasinca iz Sokoca do 15 godina nisu prošli grupnu fazu. 

Trener Bijeljinaca Damir Beogović bio je zadovoljan učinkom obje svoje selekcije. 

– Bilo je dobro, obje ekipe su dale svoj maksimim. U nekim utakmicama nismo imali sreće, možda se malo nismo ni snašli. Idemo dalje, ovo je za nas sjajna škola i veliko iskustvo. Svi klinci su dobili šansu. Kada smo dobili poziv, rekli su nam da je ovo turnir prijateljstva. Tako smo mu i pristupili. Svako dijete je dobilo svoje minute i određenu ulogu – rekao je Begović.

Marko Đuranović, kapiten ekipe Feniksa do 15 godina nije igrao zbog povrede, ali je sve vrijeme bodrio saigrače. 

– Momci su odradili dobar posao, žao mi je što nisam igrao. Siguran sam, da sam mogao pomoći, da bi možda napravili i korak dalje. I mlađi momci su dobro izgledali, napravili su i oni lijep uspjeh. Generalno ovo putovanje je jedno sjajno iskustvo – istakao je Đuranović. 

Jedan od najboljih u ekipi do 13 godina bio je David Ivković. 

– Svidjelo mi se sve, ovo je jedno super iskustvo. Sjajno smo se družili, kompletno putovanje je jedno veliko uživanje za sve nas – dodao je Ivković.

Sutra na turniru nastupaju selekcije do 18 godina Finda, Glasinca i bijeljinskog Radnika.

(Glas Srpske)

PODJELITE

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *