Predstavnik JZU Dom zdravlja Bijeljina učestvovao je na dvodnevnom dijalogu o politikama u organizaciji Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) i Evropske unije, posvećenom unapređenju kvaliteta i procjeni učinka u primarnoj zdravstvenoj zaštiti u Bosni i Hercegovini. Tokom skupa razmatrani su modeli unapređenja primarne zdravstvene zaštite, razvoj Centara za promociju zdravlja i prevenciju bolesti, evropski okviri za osiguranje kvaliteta, akreditacija zdravstvenih ustanova te naredni koraci u implementaciji reformskih aktivnosti.
Posebno smo ponosni što je dr Zoran Vasilić, načelnik Centra za promociju zdravlja i prevenciju bolesti JZU Dom zdravlja Bijeljina, aktivno učestvovao u procesima koji su prethodili ovom skupu i koji predstavljaju osnov za dalji razvoj primarne zdravstvene zaštite u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini.
Kroz saradnju sa Ministarstvom zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske, Svjetskom zdravstvenom organizacijom i drugim partnerima, učestvovao je u izradi i razvoju ključnih strateških dokumenata i reformskih aktivnosti, uključujući:
-Mapu puta za unapređenje primarne zdravstvene zaštite
-Razvoj i implementaciju PEN protokola za prevenciju i kontrolu nezaraznih bolesti
-Definisanje usluga i modela rada Centara za promociju zdravlja i prevenciju bolesti
-Aktivnosti usmjerene na jačanje preventivnih programa i promocije zdravlja.
Učešće na ovom skupu predstavlja nastavak aktivnosti usmjerenih na razvoj savremene, dostupne i kvalitetne primarne zdravstvene zaštite, sa posebnim fokusom na prevenciju bolesti, rano otkrivanje faktora rizika i unapređenje zdravlja stanovništva.
JZU Dom zdravlja Bijeljina ostaje posvećen aktivnom učešću u reformskim procesima i primjeni najboljih evropskih praksi s ciljem unapređenja zdravstvene zaštite naših građana.
(bndan.com)