Iz Sigurne Srpske poručili su da Bijeljina ima ogroman, ali nedovoljno iskorišten potencijal kada je riječ o uređenju priobalja Save i Drine, ističući da je krajnje vrijeme da se grad okrene svojim rijekama.
„Imamo Savu. Imamo Drinu. A kao da nemamo ništa. Godinama slušamo priče o potencijalu Bijeljine, dok naše rijeke ostaju zapostavljene i neiskorištene“, navode iz Sigurne Srpske.
Kao primjer navode Banjaluku, gdje je obala Vrbasa postala mjesto okupljanja građana, rekreacije i odmora tokom cijele godine.
„Takvo nešto moguće je i u Bijeljini. Ne treba nam nemoguće, već vizija, volja i ljudi koji će konačno pokrenuti ovaj proces“, ističu.
Iz Sigurne Srpske smatraju da je neophodno urediti šetališta, biciklističke staze, sportske i rekreativne sadržaje, kao i prostore namijenjene porodicama i svim građanima.
„Rijeke nisu granica grada, već njegova najveća razvojna šansa. Vrijeme je da ih vratimo ljudima“, poručili su iz Sigurne Srpske.
(bndan.com)