Iz Odjeljenja za prostorno uređenje Grada Bijeljina podsjećaju građane da do 31. marta mogu da daju primjedbe i prijedloge na nacrte Regulacionih planova „Dašnica 1“, „Gvozdevići“ i „Filip Višnjić“, za koje je u toku javni uvid.
Tri regulaciona plana su usvojena prije petnaestak godina, a potrebe Grada su se u međuvremenu promijenile, navode u resornom gradskom Odjeljenju za prostorno uređenje.
“Bitno je da se građani jave u što većem broju, kako bi podnijeli inicijative, primjedbe i mišljenje na nacrt Regulacionih planova. Prethodnih godina smo imali problem, jer pojedini građani na teritoriji koju „pokrivaju“ ovi regulacioni planovi nisu bili u prilici da predaju inicijative i mišljenja na ova planska dokumenta kako bismo mi mogli da pravovremeno reagujemo. Iz tog razloga smo ovog puta angažovali i kurirsku službu, koja je uručila preko 10.000 obavještenja na području koje obuhvata ova tri regulaciona plana”, rekao je Borjan Maksimović, rukovodilac Odjeljenja za prostorno uređenje Grada Bijeljina.
Prema njegovim riječima, Regulacioni plan „Dašnica 1“ obuhvata 28 hektara gradskog građevinskog zemljišta i dio ulice Dušana Baranina, od kružnog toka kod zgrade Policijske uprave Bijeljina, zatim ulicu Cara Uroša do skretanja u ulicu Neznanih junaka.
“Regulacioni plan „Filip Višnjić“ obuhvata dio Grada od ulice Kulina Bana, kanala, do ulice Neznanih junaka, te ulice 27. marta i Filipa Višnjića, pa do ukrštanja ove dvije ulice sa Pantelinskom ulicom uključujući i pripadajuće ulice. Regulacioni plan „Gvozdevići“ je jedan od najvećih regulacionih planova na području Bijeljine i zauzima oko 155 hektara gradskog građevinskog zemljišta, obuhvatajući desnu stranu Ulice Srpske vojske do kružnog toka prema Pučilama i Patkovači, zatim Ulicu vojvode Petra Bojovića, sve do desne strane Ulice 27. marta na ukrštanju sa Ulicom Ivana Gorana Kovačića”, pojasnio je Maksimović.
Podsjetimo, ova tri Regulaciona plana nisu usvojena u prethodnom sazivu Skupštine Grada Bijeljina.
“Nakon što dobijemo sugestije građana, ove dokumente ćemo uputiti u skupštinsku proceduru, najvjerovatnije do maja mjeseca. Važno je da ovi Regulacioni planovi budu usvojeni kako bismo uspjeli da kontrolišemo plansku izgradnju, da otvorimo nove saobraćajne tokove, da planiramo novu saobraćajnu i komunalnu infrastrukturu. Regulacioni plan je sprovedbeni dokument koji je skup svih urbanističkih parametara u prostoru, koji su jasno i precizno grafički, tekstualno i numerički definisani. Zato je važno da se odbornici u novom sazivu Skupštine Grada Bijeljina adekvatnije posvete ovim tačkama, jer na teritoriji ova tri regulaciona plana živi skoro 15.000 ljudi”, ističe Maksimović.
(Gradska uprava Grada Bijeljina)