Učenice JU Gimnazije “Filip Višnjić” Bijeljina predstavljaju Republiku Srpsku na međunarodnom omladinskom programu u Sankt Peterburgu

Učenice trećeg razreda Maja Perić i Elena Divović, jutros su otputovale u Sankt Peterburg kao predstavnice JU Gimnazija ,,Filip Višnjić”, Bijeljina u omladinskoj delegaciji Republike Srpske, koja će od 25. do 29. juna 2026. godine boraviti u ovom ruskom gradu povodom tradicionalne manifestacije „Vatrena jedra“.
 
Na osnovu poziva Vlade Sankt Peterburga, koji je Ministarstvu prosvjete i kulture Republike Srpske upućen posredstvom Predstavništva Republike Srpske u Ruskoj Federaciji, odabrani učenici imaće priliku da učestvuju u kulturnim i rekreativnim aktivnostima u okviru projekta „Peterburške međunarodne omladinske smjene“.

Ponosni smo što su Maja i Elena svojim znanjem, radom i uspjesima zaslužile priliku da predstavljaju našu školu, Bijeljinu i Republiku Srpsku na ovom značajnom međunarodnom događaju.
 
Maji i Eleni želimo srećan put, uspješan boravak i mnogo lijepih uspomena!
 
Veliku zahvalnost upućujemo Vladi Sankt Peterburga, koja snosi troškove smještaja i avionskih karata, kao i kumu škole, gospodinu Bojanu Saviću, na podršci u organizaciji prevoza učenica do Međunarodnog aerodroma Sarajevo”, navodi se u objavi JU Gimnazija “Filip Višnjić” Bijeljina.

(semberija.info)

PODJELITE

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *