Drugog dana 19. likovnog sabora „Miladin Lukić – Majevica 2026“ umjetnici su radili u punom zamahu i nastaju djela koja će biti predstavljena na izložbi povodom ‘Dana dijaspore’.
Mira Nogo, slikar iz Banja Luke koja po prvi put učestvuje na saboru u Loparama je izrazila zadovoljstvo organizacijom manifestacije.
„Uslovi za rad su odlični, odnos zaposlenih u Centru za kulturu i ljudi u lokalnoj zajednici prema nama je na izuzetnom nivou. Družimo se međusobno uz malo šale, malo smijeha i malo rada“, navela je Nogo.
Pored iskusnih stvaralaca, posebnu vrijednost ovogodišnjem okupljanju slikara na Majevici daje učešće Anastasije Radić i Božane Sekulić, talentovanih učenica koje su nagraćivane na likovnim konkursima.
„Drago mi je što sam pozvana na sabor gdje mogu puno da naučim i da budem sa slikarima koji su ovdje već dugi niz godina“, izjavila je Anastasija Radić, učenica iz Bobetina Brda.
Navedena likovna manifestacija traje do 26. juna 2026. godine i okupila je 13 eminentnih likovnih umjetnika iz Republike Srpske i Srbije.
(bndan.com)