Ministar Kuzmić, zaključci sastanka sa otkupljivačima pšenice:
U Srpskoj postoji dovoljno skladišnih kapaciteta za ovogodišnji rod pšenice,
Skladištenje će biti besplatno u periodu od mjesec dana,
Besplatno lagerovanje omogućiće proizvođačima dodatno vrijeme za odluku o prodaji,
Otkupljivači i prerađivači iskazali spremnost otkupa tržišnih viškova,
Nerealno govoriti o cijeni pšenice –formira se na tržišnim principima uz uvažavanje kretanja cijena u regionu,
Zadovoljni smo kvalitetom i rodom pšenice,
Ministarstvo će pratiti tok žetve i otkupa pšenice.
(bndan.com)