Čelik premijerligaš, BSK na čekanju

Na sjednici Prvostepene komisije za licenciranje Fudbalskog saveza BiH razmatralo o dospjelim aplikacijama za dobijanje licence za takmičenje u Premijer ligi.

Zaključeno je da Čelik, koji je prošle sezone osvojio prvo mjesto u Prvoj ligi FBiH ispunio sve uslove za dobijanje licence i tako će zeničani biti deveti premijerligaš.

Šampion Prve lige Republike Srpske, banjalučki BSK ostao je na čekanju. Šta to tačno znači nije praktično nikom poznato pošto se takav slučaj nije dosada desio. Naime, ranijih sezona klubovi koji nisu uspjeli da dobiju licencu na Prvostepenoj komisiji imali su pravo da ponovo apliciraju kod Drugostepene komisije. Ona se  obično sastajala sedam do 15 dana kasnije od Prvostepene komisije čime je klubovima bila ostavljena mogućnost da uočene nedostatke zbog kojih nisu dobili licencu mogu da otklone.

Kao što je poznato osim šampiona BSK-a, aplicirala je i trećeplasirana ekipa Prve lige Republike Srpske, Leotar iz Trebinja, i u Rudar Prijedoru, koji je bio deseti posljednji u Premijer ligi nadaju se opstanku, iako je to nemoguće po pravilniku takmičenja (u njemu se kaže da posljednjeplasirani tim ne može zadržati status).

I prije sjednice Prvostepene komisije za licenciranje šuškalo se da će Čelik sigurno proći, dok će biti neizvjesno ko će biti novi član elite kao predstavnik Republike Srpske. Tako je i bilo i to pod nerazjašnjenim oklnostima, jer se nikada ranije nije desilo da poslije sjednice Komisije za licenciranje klub ostane na čekanju.  

Od ranije je poznato da će u Premijer ligi BiH u sezoni 2026/27 igrati osam klubova koji su to pravo stekli rezultatima u prošloj sezoni. To su: Borac (Banjaluka), Zrinjski (Mostar), Sarajevo, Velež (Mostar), Široki Brijeg, Željezničar (Sarajevo), Radnik (Bijeljina) i Sloga (Doboj). Sada se njima priključio Čelik, a ko će biti deseti član elite ostaje da se vidi.

(glassrpska.com)

PODJELITE

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *